Wirtualny wernisaż


Dołącz do klubu


@ MK Creative Club

Newsy z Klubu Kreatywnego 

21 kwietnia 2018 Z okazji Wielkiego Sprzątania Ziemi zorganizowaliśmy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 Warsztaty Kreatywne. Powstały trzy duże projekty: KOSMOS, ZIEMIA, MORZA I OCEANY. Tego dnia pracowaliśmy  w drużynach, w których leaderami były dzieci z MK Creative Club. Zabawę zakończyliśmy   wystawą z krótkim performace i wręczeniem upominków przekazanych przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

ZABAWA TWÓRCZA Z OKAZJI DNIA ZIEMI

KLUBOWA  GRA MIEJSKA SZLAKIEM GDAŃSKICH WITRAŻY

14 kwietnia 2018  Dzieci z klubu kreatywnego miały okazję wykonać indywidualne projekty konkursowe w ramach zajęć w naszej pracowni kreatywnej. W tym celu sobotę 14 kwietnia wybraliśmy się na inspirującą grę miejską na Starym Mieście w poszukiwaniu najpiękniejszych witraży (dzieci zrobiły sesję fotograficzną), a następnie wspólnie usiedliśmy w naszej pracowni nad materiałami, z których powstały piękne konkursowe prace. Efekty naszych zmagań już niedługo będzie można obejrzeć na naszym Wirtualnym Wernisażu.

KLUB KREATYWNY Z WARSZTATAMI WIELKANOCNYMI W SP 12

26 marca 2018  w ramach zajęć z Klubem Kreatywnym dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 12  w Gdańsku przygotowały ozdoby wielkanocne stosując materiały i techniki w stylu Decoupage. Część prac została przekazana na wielkanocny kiermasz szkolny. Na filmiku można podziwiać efekty pracy uczniów z klasy III d.

KONTAKT:

Marta Krupińska

Projektantka w MK Home Studio

 

tel. 504 189 588

info@mkhome-studio.pl

 

HARPUŚ NA UJEŚCISKU

 

 

 

 

 

 

06 maja 2018

"Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie określonej liczby punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. 

Celem Dzielnicowej Imprezy na Orientację „Harpuś” jest zapoznanie uczestników z ciekawymi zakątkami dzielnic Gdańska, Gdyni i Sopotu, spędzenie aktywnie czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz popularyzacja imprez na orientację, jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku"Kolejna Kreatywna Forma spędzania czasu wolnego - więc nie mogło nas tam zabraknąć! Reprezentacja Klubu Kreatywnego spisała się na medal. Super zabawa polecamy wszystkim.

KOŃCZYMY SEZON W KLUBIE KREATYWNYM

16 czerwca 2018

W sobotnie popołudnie spotkaliśmy się w doborowym towarzystwie by rozrywkowo i jednocześnie pracowicie zakończyć fantastyczny  pierwszy sezon działalności Klubu Kreatywnego. Było ognisko, pieczone kiełbaski, pyszne ciasta, owoce i napoje. Dzieci wykonując zadania w terenie zdobyły materiały na budowę budy dla psa. Rodzice, którzy tym razem aktywnie uczestniczyli w zajęciach zbili w całość przygotowany projekt. Na koniec największa frajda - malowanie....

Czeka nas jeszcze kilka prac wykończeniowych i ruszamy do Promyka podarować nowy domek któremuś z psiaków. Czekajcie na fotorelację :)

KLUB KREATYWNY ORGANIZUJE GDAŃSKIE DNI SĄSIADÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 czerwca 2018

Spotkaliśmy się w piątek 22 czerwca o 18:30 tuż po wielkiej ulewie. Już się wydawało, że spotkanie nie ma szans się odbyć zgodnie z planem, aż tu ku zaskoczeniu wszystkich zainteresowanych przez całą resztę wieczoru towarzyszyło nam piękne słońce i bezwietrzna pogoda. Rozpaliliśmy grilla, przygotowaliśmy pyszne jedzenie. Boiska do Badmintona stały w pełnej gotowości. Do stoiska robienia tatuaży ustawiła się długa kolejka dzieci z całego osiedla. Kreatywność rozwinęła swoje skrzydła: było malowanie twarzy i zespołowe przeciąganie liny: rodzice kontra dzieci, mamy z dziećmi kontra tatusiowe itd. Śmiechu nie było końca :) Punkt programu - Turniej Badmintona rozegraliśmy w sympatycznej atmosferze, choć rywalizacja była bardzo zawzięta. Puchar Huenefelda jest przechodni więc rozegrany Turniej był na naszym osiedlu pierwszym, ale z pewnością nie ostatnim.

WAKACJE ZAINAUGUROWALIŚMY CYKLEM WARSZTATÓW INSPIROWANYCH AFRYKĄ

25-29 czerwca  2018

To był bardzo pracowity tydzień pełen kreatywnych wyzwań :) 

Wycieczka na Mini Safari gra terenowa w Oliwskim ZOO „Tropem Wielkiej Piątki”, Warsztaty Twórcze z Robienia Afrykańskich Masek - elementy ceramiki, gry i zabawy na świeżym powietrzu, odkrywczy spacer po okolicy, Wycieczka Centrum Hewelianum Wystawa „Dookoła Świata”, wyjście do kręgielni Warsztaty Twórcze Budujemy mini instrumenty etniczne, konkursy  i zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie wielka bitwa wodna! Oj działo się działo :) Każdy dzień wakacji powinien być taki pogodny i pełen beztroski ....

 

PIERWSZE AKTYWNE FERIE ZIMOWE ZORGANIZOWANE PRZEZ KLUB KREATYWNY

5-9 LUTEGO 2018  Dzieci z klubu kreatywnego spędziły z nami mega kreatywny tydzeń podczas którego atrakcja goniła atrakcję. Codziennie czekał na nas starannie przygotowany Blok Kreatywny i Blok Aktywny. 

Wycieczki do NMM, Hevelianum, Papugarni, Kina i na plac zabaw. To tylko połowa z codzinnej dawki emocji. Była MOC !!!

PREMIERA NA YOUTUBE!  POWSTAŁA ANIMACJA WEDŁUG PROJEKTU DZIECI Z KLUBU KREATYWNEGO

13 października  2018

Podczas wyjątkowych warsztatów kreatywnych w naszej pracowni powstała animacja poklatkowa, której twórcami od początku do końca są dzieci z Klubu Kreatywnego. 15 października odbyła się premiera naszego filmu na kanale YouTube.

 

 HALLOWEEN  SPĘDZILIŚMY NIETYPOWO I MEGA KREATYWNIE

31 pażdziernika  2018

Zorganizowaliśmy "na wariata" świetną grę terenową dla dzieci połączoną z ogniskiem dla dorosłych. zabawa wyszła przednia, a strachu było co niemiara. Kurze łapki w kompostowniku, cmentarzysko zabawek, telefon do grabarza, kostucha z widłami w ogrodowej szopie. Do tego mnóstwo zagadek i kreatywne zadania. Dzieciaki były przeszczęśliwe! Za rok powtórka obowiązkowo.

 

KLUB KREATYWNY OBCHODZI SWOJE PIERWSZE URODZINY

2 Lutego 2019

Pierwsze urodziny klubiku połączone z zabawą karnawałową to już chyba będzie nasza tradycja. Przygotowania do zabawy trwały kilka tygodni. Najpierw podczas warsztatów przygotowaliśmy maski karnawałowe, później dzieci przysyłały nam w ramach konkursu własnoręcznie robione kartki z życzeniami. Zabawa jak zwykle twórcza, ale też pełna ruchu, zagadek i wesołych okrzyków. To był cudowny rok! Dziękujemy, że jesteście z nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do nas

na Facebooku


ZAKOŃCZENIE SEZONU 2018/2019 W KLUBIE KREATYWNYM

8 Czerwca 2019

Zakończyliśmy drugi sezon w Klubie Kreatywnym. Były gry, zabawy, podsumowania, dyplomy i pożegnania. Mam nadzieję, że wakacje będą tak słodkie🍦🍡🍭🍿🧁🍥, szalone i beztroskie jak ostatnie z cyklu 2018/2019 spotkanie w Klubie. To była  prawdziwa FABRYKA SŁODYCZY! Plan zrealizowany ☑️ teraz pora na nowe wyzwania💪

 

KREATYWNA PEDAGOGIKA - GALA ROZDANIA NAGRÓD W KONKURSIE "KSIĄŻKA DOTYKOWA DLA KAŻDEGO"

12 czerwca 2019

Maja Hukała z Klubu kreatywnego została laureatką  konkursu "Książka dotykowa dla każdego" zdobywając II nagrodę w kategorii Książka wyróżniona dotykiem. Na galę wręczenia nagród do Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku wybraliśmy się całą ekipą :).

 

Klub Kreatywny, Warsztaty Kreatywne dla dzieci i dorosłych