KLUBIE

@ MK Creative Club

Kronika Klubu Kreatywnego 

21 kwietnia 2018 Z okazji Wielkiego Sprzątania Ziemi zorganizowaliśmy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 Warsztaty Kreatywne. Powstały trzy duże projekty: KOSMOS, ZIEMIA, MORZA I OCEANY. Tego dnia pracowaliśmy  w drużynach, w których leaderami były dzieci z MK Creative Club. Zabawę zakończyliśmy   wystawą z krótkim performace i wręczeniem upominków przekazanych przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

ZABAWA TWÓRCZA Z OKAZJI DNIA ZIEMI

KLUBOWA  GRA MIEJSKA SZLAKIEM GDAŃSKICH WITRAŻY

14 kwietnia 2018  Dzieci z klubu kreatywnego miały okazję wykonać indywidualne projekty konkursowe w ramach zajęć w naszej pracowni kreatywnej. W tym celu sobotę 14 kwietnia wybraliśmy się na inspirującą grę miejską na Starym Mieście w poszukiwaniu najpiękniejszych witraży (dzieci zrobiły sesję fotograficzną), a następnie wspólnie usiedliśmy w naszej pracowni nad materiałami, z których powstały piękne konkursowe prace. Efekty naszych zmagań już niedługo będzie można obejrzeć na naszym Wirtualnym Wernisażu.

KLUB KREATYWNY Z WARSZTATAMI WIELKANOCNYMI W SP 12

26 marca 2018  w ramach zajęć z Klubem Kreatywnym dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 12  w Gdańsku przygotowały ozdoby wielkanocne stosując materiały i techniki w stylu Decoupage. Część prac została przekazana na wielkanocny kiermasz szkolny. Na filmiku można podziwiać efekty pracy uczniów z klasy III d.

HARPUŚ NA UJEŚCISKU

 

 

 

 

 

 

06 maja 2018

"Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie określonej liczby punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. 

Celem Dzielnicowej Imprezy na Orientację „Harpuś” jest zapoznanie uczestników z ciekawymi zakątkami dzielnic Gdańska, Gdyni i Sopotu, spędzenie aktywnie czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz popularyzacja imprez na orientację, jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku"Kolejna Kreatywna Forma spędzania czasu wolnego - więc nie mogło nas tam zabraknąć! Reprezentacja Klubu Kreatywnego spisała się na medal. Super zabawa polecamy wszystkim.

KOŃCZYMY SEZON W KLUBIE KREATYWNYM

16 czerwca 2018

W sobotnie popołudnie spotkaliśmy się w doborowym towarzystwie by rozrywkowo i jednocześnie pracowicie zakończyć fantastyczny  pierwszy sezon działalności Klubu Kreatywnego. Było ognisko, pieczone kiełbaski, pyszne ciasta, owoce i napoje. Dzieci wykonując zadania w terenie zdobyły materiały na budowę budy dla psa. Rodzice, którzy tym razem aktywnie uczestniczyli w zajęciach zbili w całość przygotowany projekt. Na koniec największa frajda - malowanie....

Czeka nas jeszcze kilka prac wykończeniowych i ruszamy do Promyka podarować nowy domek któremuś z psiaków. Czekajcie na fotorelację :)

KLUB KREATYWNY ORGANIZUJE GDAŃSKIE DNI SĄSIADÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 czerwca 2018

Spotkaliśmy się w piątek 22 czerwca o 18:30 tuż po wielkiej ulewie. Już się wydawało, że spotkanie nie ma szans się odbyć zgodnie z planem, aż tu ku zaskoczeniu wszystkich zainteresowanych przez całą resztę wieczoru towarzyszyło nam piękne słońce i bezwietrzna pogoda. Rozpaliliśmy grilla, przygotowaliśmy pyszne jedzenie. Boiska do Badmintona stały w pełnej gotowości. Do stoiska robienia tatuaży ustawiła się długa kolejka dzieci z całego osiedla. Kreatywność rozwinęła swoje skrzydła: było malowanie twarzy i zespołowe przeciąganie liny: rodzice kontra dzieci, mamy z dziećmi kontra tatusiowe itd. Śmiechu nie było końca :) Punkt programu - Turniej Badmintona rozegraliśmy w sympatycznej atmosferze, choć rywalizacja była bardzo zawzięta. Puchar Huenefelda jest przechodni więc rozegrany Turniej był na naszym osiedlu pierwszym, ale z pewnością nie ostatnim.

WAKACJE ZAINAUGUROWALIŚMY CYKLEM WARSZTATÓW INSPIROWANYCH AFRYKĄ

25-29 czerwca  2018

To był bardzo pracowity tydzień pełen kreatywnych wyzwań :) 

Wycieczka na Mini Safari gra terenowa w Oliwskim ZOO „Tropem Wielkiej Piątki”, Warsztaty Twórcze z Robienia Afrykańskich Masek - elementy ceramiki, gry i zabawy na świeżym powietrzu, odkrywczy spacer po okolicy, Wycieczka Centrum Hewelianum Wystawa „Dookoła Świata”, wyjście do kręgielni Warsztaty Twórcze Budujemy mini instrumenty etniczne, konkursy  i zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie wielka bitwa wodna! Oj działo się działo :) Każdy dzień wakacji powinien być taki pogodny i pełen beztroski ....

 

PIERWSZE AKTYWNE FERIE ZIMOWE ZORGANIZOWANE PRZEZ KLUB KREATYWNY

5-9 LUTEGO 2018  Dzieci z klubu kreatywnego spędziły z nami mega kreatywny tydzeń podczas którego atrakcja goniła atrakcję. Codziennie czekał na nas starannie przygotowany Blok Kreatywny i Blok Aktywny. 

Wycieczki do NMM, Hevelianum, Papugarni, Kina i na plac zabaw. To tylko połowa z codzinnej dawki emocji. Była MOC !!!

PREMIERA NA YOUTUBE!  POWSTAŁA ANIMACJA WEDŁUG PROJEKTU DZIECI Z KLUBU KREATYWNEGO

13 października  2018

Podczas wyjątkowych warsztatów kreatywnych w naszej pracowni powstała animacja poklatkowa, której twórcami od początku do końca są dzieci z Klubu Kreatywnego. 15 października odbyła się premiera naszego filmu na kanale YouTube.

 

 HALLOWEEN  SPĘDZILIŚMY NIETYPOWO I MEGA KREATYWNIE

31 pażdziernika  2018

Zorganizowaliśmy "na wariata" świetną grę terenową dla dzieci połączoną z ogniskiem dla dorosłych. zabawa wyszła przednia, a strachu było co niemiara. Kurze łapki w kompostowniku, cmentarzysko zabawek, telefon do grabarza, kostucha z widłami w ogrodowej szopie. Do tego mnóstwo zagadek i kreatywne zadania. Dzieciaki były przeszczęśliwe! Za rok powtórka obowiązkowo.

 

KLUB KREATYWNY OBCHODZI SWOJE PIERWSZE URODZINY

2 Lutego 2019

Pierwsze urodziny klubiku połączone z zabawą karnawałową to już chyba będzie nasza tradycja. Przygotowania do zabawy trwały kilka tygodni. Najpierw podczas warsztatów przygotowaliśmy maski karnawałowe, później dzieci przysyłały nam w ramach konkursu własnoręcznie robione kartki z życzeniami. Zabawa jak zwykle twórcza, ale też pełna ruchu, zagadek i wesołych okrzyków. To był cudowny rok! Dziękujemy, że jesteście z nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2018/2019 W KLUBIE KREATYWNYM

8 Czerwca 2019

Zakończyliśmy drugi sezon w Klubie Kreatywnym. Były gry, zabawy, podsumowania, dyplomy i pożegnania. Mam nadzieję, że wakacje będą tak słodkie🍦🍡🍭🍿🧁🍥, szalone i beztroskie jak ostatnie z cyklu 2018/2019 spotkanie w Klubie. To była  prawdziwa FABRYKA SŁODYCZY! Plan zrealizowany ☑️ teraz pora na nowe wyzwania💪

 

KREATYWNA PEDAGOGIKA - GALA ROZDANIA NAGRÓD W KONKURSIE "KSIĄŻKA DOTYKOWA DLA KAŻDEGO"

12 czerwca 2019

Maja Hukała z Klubu kreatywnego została laureatką  konkursu "Książka dotykowa dla każdego" zdobywając II nagrodę w kategorii Książka wyróżniona dotykiem. Na galę wręczenia nagród do Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku wybraliśmy się całą ekipą :).

 

GDAŃSKIE DNI SĄSIADÓW NA ULICY HUENEFELDA. GRA TERENOWA Z KLUBEM KREATYWNYM

20 Czerwca 2019

Już po raz drugi zorganizowaliśmy Dni Sąsiadów ulicy Huenefelda!  Zaczęliśmy świetną grą terenową  dla dzieci. Poszukiwacze skarbu rozwiązali zagadki terenowe aby finalnie odnaleźć worek pełen  atrakcji na wieczór przygotowanych przez  Instytut Kultury Miejskiej i Miasto Gdańsk. Następnie grill "czym chata bogata" każdy przyniósł to na co miał ochotę. Tradycyjnie w rozegraliśmy amatorskie rozgrywki Badmingtona. W tle towarzyszyła nam muzyka z głośnika. Balony, tatuaże, kreda, przeciąganie liny, malowanie twarzy, wata cukrowa i pierwszy dzień wakacji! Czego chcieć więcej :)

 

 STRASZNIE FAJNA ZABAWA - HALLOWEEN Z KLUBEM KREATYWNYM

31 października  2019

Przygotowaliśmy wydarzenie, podczas którego lokalna społeczność spędziła razem kreatywnie czas w ten wyjątkowy wieczór w roku. W kilkudniowe przygotowania do zabawy, wykonanie dekoracji, obsługę eventu zaangażowało się w sumie kilkanaście osób (dzieci i dorośli). Na prośbę organizatorów zgłosiły się osoby chętne do przygotowania dekoracji, upieczenia ciasta, pilnowania ogniska, robienia zdjęć i filmików, i trzech aktorów do odegrania tajemniczych i zabawnych postaci, które dzieci spotkały na trasie gry terenowej. Zabawa zawierała elementy kreatywne, zagadkowe, edukacyjne, straszne i zabawne. Rozemocjonowane dzieci zakończyły wieczór otwierając skrzynię skarbów, w której przygotowane były dla wszystkich paczki pełne słodyczy.  

 

gds

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klub Kreatywny, Warsztaty Kreatywne dla dzieci i dorosłych

KLUB KREATYWNY

KONTAKT:

Marta Krupińska

MK Home Studio

 

tel. 504 189 588

info@mkhome-studio.pl

 

Klub Kreatywny